Навчальна діяльність

Форми організації освітнього процесу будуються на основі програми виховання і навчання дітей від 2-х до 7-ми років «Дитина».

Керуючись Законом України "Про дошкільну освіту" (ст. 23), Базовим

компонентом дошкільної освіти, Законом України від 06. 07. 2010 року

№2442-VІ "Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної

середньої   та   дошкільної  освіти   щодо   організації  навчально-виховного

процесу"

Навчально-виховний процес має гуманістичну спрямованість і психологічну культуру, що визначають необхідність глибокої уваги, поваги, турботи, любові до кожної дитини, здатності вихователя бачити в кожній дитині індивідуальність і забезпечувати умови для виховання її як особистості.

Програма виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина» розроблена на виконання законодавчих і нормативних документів, що стосуються модернізації й оновлення змісту дошкільної освіти в Україні. Програмовий зміст освітньої роботи з дошкільниками, що повністю відповідає Базовому компоненту дошкільної освіти України (2012 р.), представлено у розділах:

«Діти раннього віку», «Наші малята», «Дослідники, чомусики», «Наша старша група», які відбивають картину цілісного розвитку різних сфер особистості дитини впродовж дошкільного періоду, забезпечують формування її життєвих компетентностей. Для кожної вікової групи окреслено умови успішної роботи, показники розвитку дітей, рекомендації батькам, що дає змогу досягти єдності громадського і сімейного виховання.

В Програмі розкрито концептуальні підходи, сучасні методи і прийоми, засоби, форми організації роботи з дошкільниками за кожним розділом Програми «Дитина». Це допоможе практичним працівникам ДНЗ втілювати її в життя, враховуючи тенденції щодо гуманізації, індивідуалізації особистісно-зорієнтованої освітньої роботи з дошкільниками відповідно до положень Базового компонента дошкільної освіти України, затвердженого наказом МОНмолодьспорту України від 22.05.2012 р. № 615.

Мета Програми «Дитина» є створення у сім’ї й у дошкільному навчальному закладі умов для зростання активної, життєрадісної, творчої особистості, вихованої, привітної дитини, котра любить і шанує батьків, рідних, свій край, рідну мову, змалечку прилучається до традицій і звичаїв свого народу, основних морально-етичних та естетичних цінностей національної та світової культури, вчиться поважать інші народи.

В лютому 2014 року планується "Тиждень теотрального мистецтва"

«Тиждень театрального мистецтва» з 10.02-14.02.2014 дошкільного

навчального закладу № 199

Вид діяльності

Відмітка при виконання

10.02.2014

Гра-драматизація «Рукавичка» (середні групи)

Вихователі

Зеленська Р.Ю., Борисова Л.М., Домашенко Н.І.

11.02.2014

Інсценівка «Півник і двоє мишенят» (старші групи)

Вихователі:

Купрєєва А.В., Лугова В.В., Хмельницька Л.В.

12.02.2014

Театр дітей і дорослих «Колобок» (за українською народною казкою та українськими народними мелодіями) (молодші групи)

Вихователі:

Колядіна В.І., Мішенко Н.І., Дерлюк К.Ю.

13.02.2014

Ляльковий театр «Котик і Півник» (старші групи)

Вихователі: Мірошниченко Н.В., Скибіна С.С.,

Ель-Наче О.М.

14.02.2014

Фестиваль дитячих талантів «Хочеш стати зіркою – стань  нею» (дошкільні групи)

Музичні керівники: Польова О.В., Литвиненко В.В.

В листопаді 2013 в рамках Року дитячої творчості була організована виставка "Вмілі ручинята". Експанатами віставки були: кукли-мотанки, звірі, мультиплікаційні персонажи, тварини тощо.

План заходів проведення

Року дитячої творчості

у дошкільному навчальному закладі № 199 Московського району           м. Харкова

Найменування заходу

1

Створити на сайті закладу освіти інформаційного розділу «Рік дитячої творчості» та своєчасне висвітлення проведених заходів

Березень 2013 року

Завідувач

2

Провести фестиваль дитячої творчості талантів «Зернинки від Веселки»:

відкриття фестивалю. Конкурс «Співаночка»;

свято спорту, здоров’я, краси «Здоровим будь»;

«Сон про різну землю». Юні художники малюють рідне місто;

«Анумо знову віршувати». Конкурс віршів та драматизації;

«Своїми руками та разом з батьками». Виставка робіт вихованців та батьків;

закриття фестивалю. Конкурс «Гра і казка, до нас, будь ласка!».

Квітень 2013 року

Вихователі дошкільних груп

3

Взяти участь у Всеукраїнському фестивалі дитячої творчості «Сузір’я талановитих дошкільнят».

Вересень 2013

Завідувач