Лікар радить, консультує, інформує

Як зберегти здоров'я дитини, яка відвідує садок

1. Придивіться з вечора до дитини - не закладений ніс, не супиться, чи не вередує чи більше звичайного. Це може бути початком прояви нездужання. Утримайтеся від відправки дитину в садок, дайте організму можливість не перенапружуватися, адже відвідування саду - напруга навіть не стільки фізична, скільки психо-емоційне.
  2. У періоди повальних ГРЗ та грипу, надягайте малому на шию часник. Наприклад,у ємкість з кіндерсюрпризу.
  3. У зимовий час намагайтеся надягати на тіло тонка вовняна білизна, це вбереже малюка від переохолодження, якщо він набігався і спітнів.
  4. Додайте в раціон більше вітамінів. Це може бути простий сік калини, або препарати на основі іхенаціі, шипшини, або інших речовин натурального походження.
  5. Постарайтеся почати поступове загартовування. Методик дуже багато. Головне - поступовість, ненасильство і радість від процедур.
  6. Більше гуляйте з дитиною після саду. Це дає можливість не тільки зняти зайве емоційне напруження, але і просто загартувати малюка.
  7. Не насичуйте день відвідинами різних гучних заходів. Якщо він був у саду, то втомився. Пам'ятаєте, він майже 7-8 годин щодня знаходиться в колективі, адже це не просто навіть для дорослого. Перенесіть гучні заходи на вихідні, або взагалі на літній, або відпускний час. Відмовтеся від прийняття гостей у будні. Навіть вечірній бабусин візит може бути збуджуючим для занадто емоційної дитини.
  8. Відвідування секцій і гуртків, напевно, непогано, але чи так це необхідно дитині в 3-4 роки, який тільки адаптується в саду?

Ну і, нарешті, пам'ятайте, що ваш малюк щодня «працює» і втомлюється. Проведіть побільше вечірнього часу разом. Це можуть бути як прогулянки, так і читання, ліплення, бесіда - все, що вам подобається робити разом. Це допоможе дитині зрозуміти, що він не кинутий, що любимо, переключить його від можливо неприємних спогадів або образ дитсадівського дня.

І пам'ятайте про просту істину, що краще сидіти вдома зі здоровою дитиною, ніж з хворою.